Nieuws

Gaslek in Almere Haven: woningen ontruimd, situatie onder controle

Woensdagmiddag is een deel van de Wittewerf in Almere Haven afgezet geweest na de ontdekking van een gaslek. In een kruipruimte werd een verhoogde concentratie gas gemeten, waarop direct actie werd ondernomen. Uit voorzorg werden meerdere woningen in de omgeving ontruimd.

Na de melding kwamen hulpdiensten snel ter plaatse. De brandweer en netbeheerder Liander zijn gestart met onderzoek naar de oorzaak van het lek en hebben maatregelen genomen om verdere risico’s te voorkomen.

Vanwege de mogelijke gevaren werd het gebied rond het lek ruim afgezet. Bewoners van de betreffende woning en omliggende huizen moesten hun woning verlaten. Ook werd de wijk deels afgesloten om te voorkomen dat omstanders te dichtbij konden komen.

Brandweer schaalt af
De brandweer heeft later een deel van de inzet afgeschaald en bleef nog met één voertuig aanwezig om ondersteuning te bieden. Nadat Liander de leiding had hersteld mochten bewoners weer terug naar huis. Er waren geen meldingen van gewonden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *