Meerdere branden in bos Spanningsveld
Maandagavond is er in het bos tussen het Spanningsveld en de A6 een bosbrand gemeld. Er bleken meerdere vuurhaarden in het bos te zijn.
De brandweer werd rond 20:15 uur opgeroepen voor een bosbrand nabij het Burgerspad. In het bos bleek een stapel met hout in brand te staan. Het bos is niet begaanbaar voor voertuigen, hierom heeft de brandweer lagedrukslangen en zogenoemde O-bundels moeten uitrollen over een flinke afstand om de brand te kunnen blussen.
Tweede brandhaard
Een paar honderd meter verderop in het bos bleek er nog een brandhaard te zijn. Hierom is er een tweede tankautospuit ter plaatse gekomen. Weer heeft men over ruim honderd meter slangen moeten uitrollen om bij de brand te kunnen. Daarnaast hebben de brandweerlieden de brandende boom omgezaagd om deze goed te kunnen blussen.
De hulpdiensten zijn anderhalf uur bezig geweest om de klus te klaren. De branden zijn vermoedelijk aangestoken.
Vele buitenbranden
Het is de afgelopen tijd wel vaker raak met buitenbranden in Almere. In de afgelopen drie dagen zijn er zeven meldingen geweest van buitenbranden in Almere.
Wat bezielt die mafkezen die dit aansteken